Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Oto periyodik bakımı, araçların donanımında yer alan parçaların işlevselliklerini sürekli olarak korumak ve aracın sunduğu genel performansı maksimum düzeyde tutabilmek amacıyla oto servis bünyesinde yapılan bir işlemdir. Düzenli yaptırıldığında motor ömrünü ve aracın diğer donanımlarının işleyişini sorunsuz sürdürmesine yardımcı olur.

Periyodik bakımlar araç güvenliğini artırır. Düzenli yapıldığı takdirde fren sistemi, lastikler, aydınlatma gibi hayati önem taşıyan sistemlerin kontrol edilmesini ve gerektiğinde gerekli onarımların yapılmasını sağlar, sürücü ve araç güvenliğinin korunmasına katkıda bulunur. Halkalı periyodik bakım desteğimizde, motor ve bağlı diğer donanımlar uzman gözetiminde ele alınarak titizlikle incelenir,  motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi gibi motorun sağlıklı çalışması için gerekli olan parçaların kontrolü ve değişimi yapılır. Bu sayede motor daha iyi korunur, ömrü uzar ve yakıt tasarrufu sağlanmasına katkıda bulunulur. 
Yaptığımız profesyonel periyodik bakımlar sayesinde aracın emisyon değerleri düşürür, motorun daha temiz çalışmasını sağlanarak, ideal egzoz emisyon değerlerinin sağlanmasına yardımcı olunur.
Periyodik bakımı düzenli olarak yapılan aracın ikinci  el değerini koruduğu da unutulmamalıdır. 

Oto Periyodik Bakım Ne Zaman Yaptırılmalıdır?


Oto periyodik bakımının ne zaman yaptırılacağı, aracın markasına, modeline ve kullanım durumuna göre değişir. Genel olarak her 10.000 kilometrede veya yılda bir kez periyodik bakım yaptırılması tarafımızca önerilmektedir. Yetkili servislerde veya güvenilir özel servislerde yaptırılması makul olan oto periyodik bakımlar, onarım gerekmesi durumunda orjinal yedek parça kullanılması açısından güvenilir olacaktır.  

Halkalı Periyodik Bakım Hizmetlerimiz

Halkalı periyodik bakım içeriğimizde aracın markasına, modeline, yaşına ve kilometresine göre değişiklik gösteren; 
Motor yağı ve yağ filtresi değişimi, hava filtresi değişimi, polen filtresi değişimi, yakıt filtresi değişimi, lastiklerin kontrolü ve mevsime uygun değişimler, fren sisteminin kontrolü ve gerekirse fren balataları ve diskleri değişimi, akünün kontrolü, aydınlatma sisteminin kontrolü, far, stop lambaları, sinyal ve diğer aydınlatma sistemlerinin durumu titizlikle kontrol edilmektedir. Bunun yanı sıra süspansiyon sisteminin bakımı, gerekirse amortisörler ve yayların değişimi, egzoz sisteminin kontrolü de hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. 

İlgili Konular

İç Dış Far Temizleme Nasıl Yapılır

İç Dış Far Temizleme Nasıl Yapılır

Aydınlatma sistemleri arasında araç kullanım güvenliğini ve konforunu en fazla etkileyen aksamların başında farlar yer almaktadır. Zamana bağlı olarak veya kullanım koşullarından kaynaklı şekilde farkların kirlenmesi ya da aşınması sonucu performans düşüklüğü yaşanabilir. İç dış far temizleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı olabilecek ve far bakımları sırasında uygulanan işlemlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Rehbere git

Uzun Yola Çıkmadan Önce Araç Bakımı

Her uzun yolculuk, kendine has bir macera ve keşif vaat eder. Bu heyecan verici deneyimin keyfini çıkarabilmek için, aracınızın da bu yolculuğa hazır olması gerektiğini unutmamak önemlidir. Uzun yolculuklara çıkmadan önce yapılacak kapsamlı bir araç bakımı, sizi ve sevdiklerinizi güvende tutar ve yol boyunca karşılaşabileceğiniz olası aksilikleri en aza indirger. Bu rehber, aracınızı uzun bir yolculuğa çıkmadan önce nasıl hazırlayacağınız konusunda size adım adım yol gösterecek. Böylece, yolculuğunuz sırasında huzur içinde, güvenli ve rahat bir sürüş deneyimi yaşayabilirsin...

Rehbere git
Uzun Yola Çıkmadan Önce Araç Bakımı
Silindir Kapağı Çatlağı

Silindir Kapağı Çatlağı

Rehbere git

Araç Kış Bakımı Önerileri

Kış mevsiminin ortam şartları araçların kullanım performansları bakımından zorlu koşullardır. Bu nedenle kış mevsiminden evvel hazırlık uygulamaları gerçekleştirilir. Araç kış bakımı önerileri arasında sayılan ve belirli aralıklarla uygulanan bakım işlemlerinden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

Rehbere git
Araç Kış Bakımı Önerileri