ABS Beyni Tamiri

ABS Beyni Tamiri

Bosch markasının ürettiği ve geliştirdiği bu fren sistemi, araçların en zor şartlarda dahi güvenle fren yapmasına yardımcı olur. Zor yol koşullarında güvenli ulaşım için ABS fren sistemi örnek bir teknoloji olarak kendini gösterir. Bu sisteme ait sorunlar ortaya çıktığında, çözüm için beklemeden harekete geçmek avantaj yaratır. Eğer sorunun giderilmesinde geç kalınırsa aracın çok büyük bir güvenlik zafiyeti yaşaması söz konusu olur. Kaygan ve riskli yollarda kaza kaçınılmaz olur.
 

ABS Beyni Tamiri

ABS Beyni Ve İşlevi

ABS Beyni Ve İşlevi

ABS beyni tamiri bu önemli parçanın işlevselliğinin devam etmesi açısından önem arz eder. Her bir tekerin dönüş hızını ölçen ve buna göre koordinasyon sağlayan sistem, yine her bir tekere uygulayacağı durma gücü konusunda karar verir. Bu tür ince hesaplar ve bu hesaplara uygun çalışma ile teker kilitlenmesinin önüne geçilir. Ani duruşlarda aracın kayması ve denge kaybı önlenmiş olur.
 
Fren sistemlerinde yapılan çalışmalar sonucunda daha gelişmiş modeller teknoloji ile birlikte kendini göstermiştir. Konfor ve güvenlik açısından iyi bir tercih olan ABS sistemi her türlü zorlu iklim koşullarında güvenilir bir fren sistemi olarak ortaya çıkmıştır. Bu sistemin en verimli şekilde kullanılması için ABS beyninin sorunsuz olarak çalışması gerekir. Bu sayede fren sisteminin işlevselliği korunurken, aracın güven vermesi söz konusu olmuştur.
 

ABS Beyni Ve İşlevi

ABS Beyni Arızaları Neden Kaynaklanır?

ABS Beyni Arızaları Neden Kaynaklanır?

ABS beyni tamiri için öncelikli olarak arızaların ortaya çıkış sebebini bulmak gerekir. Bu tür arızalarda genellikle:
 
  •          Elektronik sorunlar,
  •          Mekanik sorunlar,
  •          Bağlantı hataları,
  •          Tesisat arızaları,
  •          Kısa devreler şeklinde ortaya çıkar.

Arızanın giderilmesi için aracın bazı testlerden geçmesi ve uzmanlar tarafından gözden geçirilmesi gerekir. Buna bağlı olarak yapılan çalışmalar sonucunda arızaların giderilmesi için gereken adımları atmak daha kolay olur.
 

ABS Beyni Arızaları Neden Kaynaklanır?

ABS Beyni Tamiri Hizmetimiz

ABS Beyni Tamiri Hizmetimiz

ABS sisteminde arızalar ortaya çıktığında, zaman kaybetmeden çözüme yoğunlaşmak gerekir. Güvenlik sistemlerinin bir araç için hayati önem taşıdığını asla unutmamak gerekir. Servisimiz altyapısı ve modem teknolojileri ile bu konuda çözümler üretmeye devam etmektedir. Aracınızın güvenli ve sağlıklı şekilde ulaşım fırsatı elde etmesi, ancak fren sistemlerinin güven vermesi ile mümkün olacaktır.
 
Gelişmiş teknik ve yöntemleri kullanan uzmanlarımız, sorunların tetkikini ve çözümünü hemen gerçekleştirir. Böylelikle daha randımanlı ve güvenli şekilde yollara çıkmanız söz konusu olur. Modern yapıdaki servis istasyonlarımız, avantajlı ve pratik çözümler konusunda siz müşterilerimize kolaylık sağlar.
 

ABS Beyni Tamiri Hizmetimiz