Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

Periyodik bakım uygulamaları araç performansının her mevsimde yüksek seviyelerde kalmasını sağlamaktadır. Böylece aracın kullanım güvenliği ve kullanım konforu artmaktadır.

Araç kullanımının zaman içerisinde sebep olduğu eskime ve aşınmalar, motor ve bağlı aksam performanslarının düşmesine neden olur. Bu düşüşe bağlı olarak araçlarda kullanım konforu azalır ve satış değerinde azalma meydana gelir. Araç periyodik bakım hem kullanım güvenliğinin artması, hem kullanım konforunun yükseltilmesi için en mühim uygulamalar arasında yer almaktadır. Periyodik bakımlarda rutin kontrol noktaları ve uygulama adımları şu şekilde sıralanabilir:
  • Motor performans ölçümü
  • Mevsimsel bakım uygulamaları
  • İç aydınlatma kontrolleri
  • Dış aydınlatma kontrolleri
  • Araç sıvıları kontrol ve dolumu
Küçükçekmece periyodik bakım işlemleri arasında en gerekli kategorilerin başında mevsimsel bakım uygulamaları gelmektedir. Her mevsimde ortam koşullarının değişiklik göstermesi, araçlarda performans uyumu sağlanması için bakım gerektirmektedir. Dolayısıyla mevsimsel bakımların araç çalışma verilerine doğrudan katkı sunduğu bilinmektedir. Bu katkının arttırılması ve Küçükçekmece periyodik bakım uygulamalarından alınan verimin yükseltilmesi için uygulayıcıların uzman hizmet sağlayıcılardan oluşmasına özen gösterilmelidir.

Mevsimsel Bakım Nedir?

Mevsimsel bakım; araç periyodik bakımları arasında yer alan ve otomobillerin mevsim koşullarına uygun hale getirilmesini amaçlayan bir uygulamadır. Bu uygulamalar bütününde aracın iç ve dış aksamları desteklenerek mevsim şartlarına uyumlu hale getirilir. Özellikle kış ve yaz periyodik bakım işlemleri araçlarda motor sağlığı ve kullanım konforu açısından oldukça önemlidir. Sıvı dolumlarından filtre kontrollerine değin her aksamın bakımı mevsimsel zemine uygunluk ön görüsüyle gerçekleştirilir ve özel materyaller kullanılır. Küçükçekmece araç periyodik bakım işlemi için uzmanlarımız üstün teknoloji bilgisayarlı arıza tespiti ile kesin sonuç sağlayacaktır. 

Oto Periyodik Bakım ve Onarım

Bakım ve onarım işlemlerinde araç performansının desteklenmesi, otomobil ve diğer araç çeşitlerinin maddi değerini arttırdığı gibi sürüş güvenliğinin da sağlanmasına katkı sunar. Bu katkının doğru şekilde yapılabilmesi uygulamaların hizmet sağlayıcılar tarafından profesyonel planlarla gerçekleştirilmesine bağlıdır. Alanında uzman birimlerin titiz çalışmalarıyla yürütülen bakım ve onarım uygulamaları maddi kayıpları önler ve sürüş güvenliğini arttırır.
Araçların bakım süreçleri için gerekli kriterler arasında uzman ekipman ve materyal kullanımı son derece önemlidir. Kullanılan ek malzemeler ve öncül çalışmalar için gerekli nitelikli ekipmanlar yalnızca alanında uzman hizmet sağlayıcılarda mevcuttur. Bu sebeple araç bakım hizmetleri alınırken sektörel yetkinliği ispatlanmış ve alan uzmanlığı olan hizmet sağlayıcılar tercih edilmelidir. 

İlgili Konular

Akünün Bozuk Olduğunu Nasıl Anlarız?

Akünün Bozuk Olduğunu Nasıl Anlarız?

Aküler araç çalışma düzeneklerinde pek çok aksam arasında akımın sağlanması için güç kaynağı konumunda yer alır. Bu bakımdan herhangi bir sorun olduğunda akünün bozuk olduğunu nasıl anlarız öğrenmek için bu kaynak hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Akülerde bakım işlemleri acil müdahale durumları ve arızalar haricinde periyodik olarak gerçekleştirilir. Akü bakımların periyodik şekilde yapılmasının sunduğu katkılardan bazıları şu başlıklardan oluşmaktadır:

Rehbere git

İç Dış Far Temizleme Nasıl Yapılır

Aydınlatma sistemleri arasında araç kullanım güvenliğini ve konforunu en fazla etkileyen aksamların başında farlar yer almaktadır. Zamana bağlı olarak veya kullanım koşullarından kaynaklı şekilde farkların kirlenmesi ya da aşınması sonucu performans düşüklüğü yaşanabilir. İç dış far temizleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı olabilecek ve far bakımları sırasında uygulanan işlemlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Rehbere git
İç Dış Far Temizleme Nasıl Yapılır
Araç Kış Bakımı Önerileri

Araç Kış Bakımı Önerileri

Kış mevsiminin ortam şartları araçların kullanım performansları bakımından zorlu koşullardır. Bu nedenle kış mevsiminden evvel hazırlık uygulamaları gerçekleştirilir. Araç kış bakımı önerileri arasında sayılan ve belirli aralıklarla uygulanan bakım işlemlerinden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

Rehbere git

Periyodik Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Araçlarda ısı dengesinin sağlanması için özel mekanizmalar ve bağlantılarla çalışan hava sistemlerine klima adı verilir. Periyodik klima bakımı nasıl yapılır öğrenmek isteyen araç sahiplerinin öncelikle periyodik bakım süreçlerine hakim olması ve hangi kategorilerde hangi işlemlerin yapılması gerektiğini bilmesi faydalıdır. Özellikle filtreleme sistemlerinin rutin bakımları gibi özel uygulamalar araç klima sağlığının korunması adına son derece önemlidir. Periyodik klima bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap olabilecek başlıklardan birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

Rehbere git
Periyodik Klima Bakımı Nasıl Yapılır?