15 Adım Kontrolü

15 Adım Kontrolü

15 adım kontrolü aracınızda pek çok parça, bileşen ve sistemin gözden geçirilmesini sağlar.

İyi bir bakımla beraber aracınızda eskiyen ve özelliğini kaybeden parçalar gerekli işlemlerden geçer. Böylece yollara daha güvenli şekilde çıkmanız söz konusu olur. Araç bakımı oldukça geniş kapsamlı bir konudur. Periyodik bakımlar ise en çok öne çıkan bakım şeklidir. Bazen bakımlar yapılsa da bazı sürpriz arızaların ortaya çıkma ihtimali vardır. Bu nedenle gözden kaçmış olan parça ve sistemler için ayrıntılı bir çalışma gerekli olabilir.
 

15 Adım Kontrol Aşamaları

15 adım kontrol hizmetinde araçların pek çok farklı parçası uzmanlar tarafından değerlendirilir. Böylece yolculuğu ve güvenliği riske atacak durumların ortadan kaldırılması söz konusu olur. Kapsamlı bir bakım çalışması ile beraber:
 
 •          Elektronik sistemleri kontrolü yapılır,
 •          Elektrik sistemleri kontrolü yapılır,
 •          Aydınlatma sistemleri kontrolü yapılır,
 •          Lastiklerin kontrolü yapılır,
 •          Alt gövde kontrolü yapılır,
 •          Görsel fren muayenesi yapılır,
 •          Korna kontrolü yapılır,
 •          Silecek kontrolü yapılır,
 •          Sıvıların kontrolü yapılır,
 •          Akü görsel muayenesi yapılır,
 •          Klima kontrolü yapılır,
 •          Motor kontrolü yapılır,

Bakım süreci içinde yapılan tamir ve değişim çalışmaları, araçların sorunsuz şekilde yola çıkmasını sağlar. Yol güvenliği ve konfor açısından bu hizmetlerin çok büyük önemi vardır.
 
Her yıl bu tür bakımları yaptırmak sürücüler için önemli avantaj sağlar. Çok yüksek maliyetli sorunlarla karşı karşıya kalmamak için uygun bir kontrol hizmeti ile sorunları gidermek sürücüler için daha avantajlı olur.
 

15 Adım Kontrol Avantajları

15 adım kontrol çok pratik bir bakım türü olduğu için maddi olarak da uygun bir hizmettir. Fiyatların makul olmasına rağmen, kapsamlı bir bakım hizmeti burada kendini gösterir. İşinde çok uzman olan teknik ekiplerimiz aracınızı baştan aşağı gözden geçirirken, her bir parçası dikkatlice incelenir. Böylelikle iyi bir bakımın sağladığı avantajlar burada kendini gösterir. Yollara daha güvenli ve emniyetli şekilde çıkmayı düşündüğünüzde, servisimizin çözümleri size yardımcı olacaktır.
 
Belli aralıklarla birlikte yaptıracağınız bakım çalışmaları, aracınızın her zaman korunmasına yardımcı olur. Böylelikle problemler çok daha ilerlemeden tespit edilir ve servisimizin desteği ile hızlı çözümler oluşturulur. Bakım ve onarım gibi kapsamlı hizmetlere ilave olarak, parça değişim konusunda servisimizin çözümlerine güvenebilirsiniz. Rahat, sorunsuz ve emniyetli bir yolculuk için servisimiz önemli hizmet adresi olarak size yardımcı olacaktır.
 

İlgili Konular

Küçükçekmece Oto Sanayi

Küçükçekmece Oto Sanayi

Küçükçekmece oto sanayi İstanbul’da oldukça faal ve işlek bir hizmet adresidir.

Rehbere git

Müşür Arızası

Rehbere git
Müşür Arızası
Fren Merkezi Arızası

Fren Merkezi Arızası

Rehbere git

İç Dış Far Temizleme Nasıl Yapılır

Aydınlatma sistemleri arasında araç kullanım güvenliğini ve konforunu en fazla etkileyen aksamların başında farlar yer almaktadır. Zamana bağlı olarak veya kullanım koşullarından kaynaklı şekilde farkların kirlenmesi ya da aşınması sonucu performans düşüklüğü yaşanabilir. İç dış far temizleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı olabilecek ve far bakımları sırasında uygulanan işlemlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Rehbere git
İç Dış Far Temizleme Nasıl Yapılır